Filmy relacja mężczyzna-kobieta, tragedia

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja mężczyzna-kobieta, tragedia. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Wojaczek

7,3
Obraz przedstawia fragment z życia poety, Rafała Wojaczka. Ukazane są jego relacje z kobietami, odrzucenie przez społeczeństwo i brak zrozumienia przez otaczający świat. Delikatna osobowość poety prowadzi do nieuchronnej tragedii.

Zaduszki

6,8
Akcja filmu rozgrywa się w powojennej Polsce. Wala i Michał spędzają czas w małym hotelu, gdzie powracają ich wspomnienia. Michał w czasie wojny kochał się w dwóch pięknych dziewczynach. Niestety, nie zaznał przy ich boku szczęścia, gdyż jedna zginęła w czasie walk, a druga po latach nie odwzajemniła jego uczuć. Przeszłość Wali również nie była kolorowa, chłopiec, w którym się kochała, należał do Armii Krajowej i po wojnie został zabity z rąk nowych władz.

Retreat

6,0
Kate i Martin, próbując uciec od swojej osobistej tragedii, trafiają na wyspę Retreat. Odcięci od świata zewnętrznego próbują na nowo poukładać swoje życie. Te próby niweczy mężczyzna, którego fale wyrzucają na brzeg wyspy, a który niesie informacje o przetaczającej się przez Europę śmiertelnej chorobie, która rozprzestrzenia się drogą powietrzną.


Ma na imię Mina (Valeria Marini), ale nazywają ją Bambola (Lalka). Po śmierci matki ona i jej homoseksualny brat Flavio (Stefano Dionisi) otwierają pizzerię. Mężczyzna o imieniu Ugo (Antonino Iuorio) pożycza pieniądze Bamboli, ale zostaje zabity w walce z innym jej chłopakiem, Settimio (Manuel Bandera). Odwiedzając Settimio w więzieniu, Mina spotyka sadystę o imieniu Furio (Jorge Perugorría) i nawiązują związek.
Bohaterem filmu jest reporter radiowy, człowiek cyniczny i bezwzględny, który nie uznaje żadnych norm etycznych. W drodze do kariery zawodowej jest gotów na wszystko, aby osiągnąć swój cel. Nie liczy się z nikim, nie zawaha się nawet unieszczęśliwić kochającej go kobiety. Czy jego psychika „wytrzyma” takie postępowanie?
Otello (Daniel Olbrychski), mauretański dowódca w służbie Wenecji, nieustraszony żołnierz, człowiek prawy, dumny i bezkompromisowy, wbrew woli Brabancja (Bronisław Pawlik) poślubia jego córkę Desdemonę (Joanna Pacuła), której serce podbił opowieściami o swych rycerskich przygodach. Doża, powołany na rozjemcę sporu, wyraża zgodę, by młodziutka żona towarzyszyła mężowi w wyprawie przeciwko Turkom. Jagon (Piotr Fronczewski), chorąży Otella, jest przekonany, że ten związek bez trudu można rozbić. Śliczna Desdemona, „wybredne dziecko Wenecji", nasyciwszy zmysły wkrótce zrozumie swój błąd, albo Otello zerwie małżeńskie więzy, bo Maurowie zmienni są i szybko się nudzą. Zawistny obłudnik ma też osobisty powód, by mścić się na swym dowódcy za to, że nie jego lecz Kasja (Piotr Garlicki) mianował namiestnikiem wojsk. Z pomocą Rodryga (Piotr Machalica) zamierza zrealizować intrygę, która wyeliminuje wszystkich uczestników gry, nieświadomych roli, jaką przypisał im reżyser wydarzeń. Podstępem doprowadza więc Jagon do usunięcia Kasja ze służby. Piękną Desdemonę nakłania, by nieustannie wstawiała się u męża za skrzywdzonym przyjacielem. W sercu Otella zasiewa ziarnko wątpliwości, czy jego ukochana żona przypadkiem nie zdradza go z Kasjem, a potem perfidnie podsyca płomień zazdrości.
Romeo i Julia, młodzi kochankowie z dwóch zwaśnionych rodów, oddają się wzajemnej miłości wbrew woli wrogich sobie rodziców, płacąc za to najwyższą cenę. Ta tragiczna historia miłosna wzrusza ludzi od wieków i wciąż przestrzega przed tragicznymi skutkami nienawiści. Bezskutecznie, skoro dramat Szekspira ożywa nieustannie w różnych formach i dziedzinach sztuki. Dzieło to zawładnęło sercami widzów i pojawia się nieprzerwanie na scenach całego świata.
Słowaczka, prosta dziewczyna, zakochuje się w bogatym młodzieńcu z Pragi. Wkrótce para się rozstaje.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…