Filmy gruzja

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje gruzja. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Tyler Rake 2

6,7
7,0
Po wydarzeniach z pierwszej części, które niemal kosztowały go życie, Rake, australijski najemnik specjalizujący się w tajnych misjach, powraca, aby wykonać nowe zadanie. Tym razem musi uwolnić z więzienia udręczoną rodzinę bezwzględnego gruzińskiego gangstera.
To było lato jak żadne inne do tej pory. Sybille obiecała Mickey′owi sto pocałunków nim nastanie jesień. Otrzymał jedynie 73. Jest to opowieść o pięknym, romantycznym, aczkolwiek bardzo przygnębiającym lecie, gdzieś na Wschodzie. Podczas tego lata ma miejsce zaćmienie Słońca. 14-letnia Sybille przyjeżdża do małego, sennego miasteczka by spędzić wakacje w domu swojej ciotki, Marthy. Nim jednak wyjedzie nic już nie będzie takie samo.
Akcja toczy się w czasie II wojny światowej. Główny bohater to stary, zmęczony życiem mężczyzna. Jego syn jest gdzieś na froncie zachodnim. Niespodziewanie nadchodzi wiadomość o tym, że chłopak został ciężko ranny. Ojciec żołnierza wyrusza więc w najdalszą podróż swojego życia - do Berlina, żeby zobaczyć i pielęgnować w szpitalu ukochanego syna. Niestety, gdy wreszcie dociera na miejsce, syn kona w jego ramionach. Podróż starca do Berlina okazuje się alegorią ludzkiej wędrówki przez życie.


Biograficzna opowieść z życia wielkiego gruzińskiego pisarza i poety Akakiego Cereteli połączona z epizodami nakręconymi na podstawie jego utworów. Cereteli, żyjący na przełomie dziewiętnastego i dwudziestego wieku, był również ideowym przywódcą ruchu narodowo - niepodległościowego Gruzji...
Dzieci biednej, gruzińskiej wdowy pewnego dnia znajdują na ulicy wycieńczonego i porzuconego osła. Kiedy po jego wyleczeniu wydaje się, że rodzinie będzie teraz łatwiej transportować na handel sery własnej produkcji, zgłasza się po zwierzę prawowity właściciel.
Tragikomiczny dokument Salomé Jashi, w którym lokalni dziennikarze opowiadają o aktualnych wydarzeniach i tradycjach miasta w zachodniej Gruzji.
Nicolas jest artystą, filmowcem, który jedynie pragnie wyrażać siebie, lecz inni marzą o redukcji głosu jego twórczości do poziomu ciszy. W momencie, gdy władza Gruzji zaczyna dyktować jedyny słuszny kierunek myślowy, Nicolas niezwykły rezygnować z własnego zdania, opuszcza rodzinny kraj na rzecz ojczyzny demokracji, Francji. Lecz i tam stan akceptacji nie trwa długo...
Lato, piękne, prastare gruzińskie miasto Kutaisi. Na Lisę i Giorgiego, parę u progu miłości, spada klątwa – we śnie przechodzą tajemniczą przemianę i następnego dnia widzą w lustrze obcą, nie swoją twarz. Gdy przychodzą na umówione spotkanie, nie mogą się rozpoznać. Los jednak chce, by pozostali blisko siebie. Słońce rozświetla ulice, zbliżają się mistrzostwa świata w piłce nożnej, biegają dzieci, uliczne psy wędrują do ulubionych knajpek, szeleszczą liście bujnych drzew, szumi spieniona rzeka.
Ten impresjonistyczny dokument kreśli sugestywny obraz życia w Chiaturze – częściowo opuszczonym górniczym mieście w zachodniej Gruzji.
Opowieść o utalentowanym gruzińskim artyście malarzu-samoukowi Vano Khojabekyanie, którego obrazy rozpromieniały ciężkie życie miejskiej biedoty, drobnych rzemieślników i kupców Tbilisi na początku XX wieku...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…