Filmy relacja ojciec-córka, warszawa

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja ojciec-córka, warszawa. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Szadź

6,5
Na obrzeżach Opola w okrutny sposób zostaje zamordowana młoda dziewczyna. Dochodzenie wykazuje, że była jedną z wielu ofiar psychopatycznego seryjnego zabójcy. Na miejscu zbrodni pojawia się komisarz Agnieszka Polkowska (Aleksandra Popławska). Policjantka nie zdaje sobie jednak sprawy, że jej udział w śledztwie nie jest przypadkowy. Czy zdoła dotrzeć do mordercy, zanim ten wybierze kolejną ofiarę?
30-letnia Ama (Dereszowska) jest odnoszącą sukcesy, zimną i skuteczną „łowczynią głów” dla międzynarodowych korporacji. Wiedzie typowe życie bogatej i niezależnej warszawskiej "singielki", która rozładowuje stres w nocnych klubach, bawiąc się do rana i podrywając przypadkowych mężczyzn. Jednak pod pancerzem oschłej i nieprzystępnej karierowiczki ukrywa osobiste nadzieje związane z posiadaniem dziecka, z którego już raz kiedyś zrezygnowała dla pracy. W trudnych chwilach wspiera ją najlepsza przyjaciółka Edyta (Olszówka), trochę zwariowana artystka, która właśnie weszła w nowy związek z policjantem Rafałem (Więckiewicz). Życie Amy wypada z rutynowego toru, gdy pierwszy raz pozwala sobie na nieprofesjonalne zachowanie – randkę z przystojnym Markiem (Wieczorkowski), którego „złowiła” dla amerykańskiego klienta z Doliny Krzemowej.

Lalka

6,7
Ekranizacja powieści Bolesława Prusa. Stanisław Wokulski jest warszawskim kupcem, który zakochuje się w ubogiej arystokratce Izabeli Łęckiej. Pod wpływem tej miłości wchodzi w niekorzystne dla siebie interesy, chcąc pomóc rodzinie ukochanej.


Ewa jest wesołą nastolatką. Kiedy jej ojciec musi jechać na rok do Chin, dziewczyna zostaje oddana pod opiekę państwa Szymbartów. Jednak pani domu tyranizuje domowników i gościa do tego stopnia, że Ewa ucieka. Szczęśliwie znajduje schronienie w domu malarza Jerzego Zawidzkiego i jego matki.

Lalka

7,6
Adaptacja opowieści Bolesława Prusa zrealizowana w formie 9-odcinkowego serialu telewizyjnego. Historia tragicznej miłości bogatego kupca Stanisława Wokulskiego, który dorobił się ogromnego majątku na dostawach wojskowych dla Rosji, do pięknej, wyrachowanej arystokratki z podupadającego rodu - Izabelli Łęckiej.

Film balkonowy

6,7
8,4
Produkcja Max Original autorstwa uznanego dokumentalisty Pawła Łozińskiego, który przygląda się ludziom ze swojego balkonu. Autor zaczepia mieszkańców dzielnicy albo przypadkowych przechodniów, zadaje pytania, rozmawia o tym jak radzą sobie z życiem.
Muzyczna komedia obyczajowa o perypetiach dwóch chłopców rywalizujących o dziewczynę, ukazująca dwa przeciwstawne środowiska – cyganerii artystycznej i bazarowych kombinatorów. Joanna, córka handlarza z bazaru Różyckiego, kocha Andrzeja, młodego, zdolnego, lecz ubogiego plastyka starającego się sprzedać swe obrazy pod warszawskim Barbakanem. Ojciec Joanny, nie chcąc ujawnić swych dochodów, postanawia wydać córkę za człowieka, którego zawód usprawiedliwiłby posiadanie willi i samochodu. Jego wybór pada na Andrzeja, o czym nie wiedzą ani on, ani Joanna. Obrazy Andrzeja nagle robią furorę, zostają wszystkie wykupione, oczywiście przez ojca Joanny.
Ania jest współczesną, rozkapryszoną dziewczyną. Za sprawą starego, magicznego zegara, przenosi się w czasie do XIX wieku. Nagle z tętniącej życiem teraźniejszej metropolii wyluzowana Ania ląduje w mieście dorożek, w świecie gorsetów, otoczona staroświeckimi dziwakami. Nie ma wyboru, musi jakoś żyć w tej rzeczywistości, gdzie wszyscy traktują ją jak dziwaczkę. Jedyna szansa powrotu do normalności to zdobyć zegar…

Jadzia

7,1
Istnieją dwie konkurujące ze sobą firmy produkujące sprzęt sportowy, których podstawowym produktem są rakiety tenisowe. Największą gwiazdą, a – co za tym idzie – i reklamodawcą, jest Jadzia Jędruszewska, która gra rakietą firmy Malicz. Konkurencyjna firma – Oksza – postanawia przejąć zawodniczkę. W tym celu wyrusza do hotelu sportsmenki dziedzic firmy, młody Jan Oksza. Spotyka wychodzącą z pokoju dziewczynę i od razu przystępuje do realizacji planu. Szkopuł w tym, że Jadzia, którą zaczął adorować, to nie słynna tenisistka tylko panna Maliczówna, która w hotelu przekazywała nową rakietę. To dopiero początek serii nieporozumień…
Uwielbiany przez widzów, przebojowy serial TVP. Nadawany jest nieprzerwanie w TVP2 od września 2007 r. Serial Barwy szczęścia jest drugim – po M jak miłość – najbardziej lubianym serialem telewizyjnym, co pokazuje liczba widzów zasiadających przed telewizorami, by śledzić bohaterów. Bohaterami są mieszkańcy warszawskiej ulicy Zacisznej. Niektórzy z nich znają się od lat, inni dopiero sprowadzili się na osiedle „Pod Sosnami”. Młodsi szukają swojej drogi, starsi próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Widzowie od wielu lat śledzą losy rodzin Marczaków, Zwoleńskich, Cieślaków, Grzelaków, Pyrków i Walawskich. Codzienne obowiązki i troski, rodzinne konflikty i dramaty, małżeńskie kłopoty, lecz także chwile wielkiej radości związane z pomyślnymi wydarzeniami w życiu rodzinnym i zawodowym składają się na rzeczywistość mieszkańców osiedla „Pod Sosnami”. Nie brak tematów trudnych, takich jak problem tolerancji obyczajowej i rasowej czy przemocy w rodzinie.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…