Filmy lew, dziewczyna

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje lew, dziewczyna. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Oto on, Napoleon Dynamite, nowy rodzaj bohatera. Bryluje wśród szkolnej braci dumnie obnosząc pseudo-afro i obciachowe śniegołazy do przyciasnego garnituru. Nieprzeciętnie - w swoim mniemaniu - uzdolniony, wciąż szkicuje fantastyczne bestie, chyba że przeszkadza mu naprawdę wredny wuj Rico i brat Kip, którego spacyfikować może tylko lewy sierpowy...
Głównymi bohaterami filmu są Peter, Susan, Edmund i Lucy, którzy przez przejście w magicznej szafie trafiają do tajemniczej Narnii. Jest to kraina mówiących zwierząt, karłów, smoków i innych tajemniczych stworzeń. W tym baśniowym świecie od ponad stu lat panuje wieczna zima, którą stworzyła zła Biała Czarownica. Wszyscy mieszkańcy tej krainy wierzą w proroctwo, które zapowiada nadejście bohaterów mających uwolnić Narnię od zaklęcia rzuconego przez Białą Czarownicę.


Jest rok 2013. Wojna dokonała ogromnych zniszczeń na ziemi. Technologie podupadły. Jedyną nadzieją jest nieoczekiwany przez nikogo bohater. Nie ma już autostrad, nie ma marzeń o lepszym jutrze. W kraju, który kiedyś był Stanami Zjednoczonymi Ameryki, jedyne co zostało, to grupy zastraszonych ludzi. Na horyzoncie tej opustoszałej, apokaliptycznej ziemi pojawia się tajemnicza postać wędrująca z mutem o nazwie Bill. Ten zagadkowy podróżny posiada nieuświadomiony talent: zdolność niesienia nadzieji.

Ned Kelly

7,1
Film opowiada historię Neda Kelly, legendarnego bandyty, który żył w XIX wieku. Był synem irlandzkiego złodzieja, który został skazany na banicję do australijskiej kolonii karnej. Tam Ned wraz ze swym bratem i dwójką przyjaciół stworzył Gang Kelly, z którym przemierzył całą Australię, dokonując przez ponad 2 lata napadów rabunkowych głównie na banki.
Podczas II wojny światowej czworo dzieci: Piotr, Zuzanna, Edmund i Łucja zostaje wysłanych na wieś. Zamieszkują w dużym domu będącym własnością starego Profesora. Pewnego dnia dzieci znajdują dziwną starą szafę, a w jej wnętrzu odkrywają przejście, które prowadzi do magicznej krainy Narni, gdzie żyją mówiące zwierzęta i mityczne stworzenia jak fauny czy karły. Jednak władzę w Narni sprawuje zła Biała Czarownica, która sprawia, że zawsze jest zima, ale nigdy nie ma Bożego Narodzenia. Dzieci, chcąc przywrócić krainie wiosnę, muszą walczyć z okrutnymi stworami i uporać się ze zdradą, zdobywając jednak równocześnie wiernych przyjaciół.
Thierry jest jak zaginiony bohater filmu Wolny dzień Ferrisa Buellera Johna Hughesa, przypadkowo teleportowany do liceum po drugiej stronie Atlantyku. Krnąbrny zgrywus realizuje swój niewątpliwy potencjał w sztubackich próbach wysadzenia szkolnego profesora z rowerowego siodełka. Jego tumiwisizm pozwala mu trwonić energię na rzeczy pozornie nieistotne. Azymut dla tych chaotycznych ruchów wyznacza dopiero delikatna Roselyne, która tembrem swojego głosu i przeszywającym świstem bata rozstawia po klatce drapieżne lwice. W tym osobliwym, inspirowanym biografią tresera dzikich kotów Thierry’ego Le Portiera, "portrecie artysty z czasów młodości" (przypadającej na burzliwe lata 80.) jak echo pobrzmiewają słowa Paula Éluarda: Najkrótszą drogą z jednego punktu do drugiego nie jest linia prosta, ale sen.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…