Filmy torturowanie, nowe kino niemieckie

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje torturowanie, nowe kino niemieckie. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Kontynuacja filmu Abela Ferrary z 1992 roku to opowieść o gliniarzu (Nicolas Cage), który świetnie radzi sobie w świecie narkotyków, chętnych kobiet i gigantycznych karabinów.
Oparty na faktach film opowiada o jednej z najsłynniejszych w historii ucieczek z niewoli. Podczas wojny w Wietnamie amerykański lotnik Dieter Dangler (Christian Bale) zostaje zestrzelony nad Laosem i trafia do położonego w dżungli obozu jenieckiego. Straszne warunki życia oraz okrucieństwo żołnierzy Pathet Lao czynią to miejsce piekłem na ziemi. Dieter znajduje w sobie jednak dość siły i odwagi, aby podjąć karkołomną próbę odzyskania wolności. Wkrótce przedstawia swoim współwięźniom – załamanemu psychicznie Duane’owi (Steve Zahn) i na wpół obłąkanemu Gene’owi (Jeremy Davies) – plan ryzykownej ucieczki, której powodzenie graniczyłoby z cudem.
Akcja filmu rozgrywa się w monarchii austro-węgierskiej na początku XX wieku. Thomas Törless to nowy uczeń ekskluzywnej szkoły z internatem. Niedługo po swoim przybyciu jest świadkiem, jak dwóch uczniów, Reiting i Beineberg, dręczy kolegę z klasy, Basiniego. Zamiast zgłosić dyrektorowi szkoły, iż Basini ukradł pieniądze, chłopcy szantażują go i wykorzystują jak niewolnika. Ze strachu przed wydaleniem ze szkoły, Basini zgadza się na wszystko. Törless, obserwując i analizując zachowanie dręczycieli ich ofiary, odczuwa fascynację narastającymi aktami poniżenia i tortur. Kiedy decyduje się w końcu interweniować, okazuje się być już współwinnym. Film, który powstał w oparciu o powieść Roberta Musila, ukazuje korzenie społeczeństwa autorytarnego.


Akcja filmu rozgrywa się w niedalekiej przyszłości w Republice Gilead, utworzonej po wojnie na terenie Stanów Zjednoczonych. Zabronione jest tu niemal wszystko, co nie pasuje do „jedynej słusznej koncepcji” totalitarnego państwa: homoseksualizm, cudzołóstwo i prostytucja, kolorowe pisma dla kobiet, a nawet oryginalny, indywidualny ubiór. Ponieważ powietrze jest skażone radioaktywnie, większość kobiet nie może mieć dzieci. Rząd wyznacza więc „płodne” dziewczyny, tak zwane „Podręczne”, by rodziły potomków wpływowym, bezdzietnym rodzinom. W tym celu umieszcza je w domach notabli, mających je zapłodnić. Jedną z nich jest Kate (Natasha Richardson), złapana na próbie ucieczki do Kanady.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…