Filmy lata 30., relacja matka-syn

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje lata 30., relacja matka-syn. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Po śmierci męża Louisa Durrell wraz z czwórką dzieci przeprowadza się na grecką wyspę Korfu.
Ojciec Ewy – znany, ale niezbyt zamożny mikrobiolog – musi wyjechać do Chin, aby walczyć z zarazą. Dziewczyna początkowo trafia do państwa Szymbartów, jednak pani domu okazuje się osobą wścibską i wszystkim zatruwającą życie. Ewa ucieka i trafia do domu malarza Jerzego Zawidzkiego i jego matki. Nastolatka ma mnóstwo szalonych pomysłów, ale jest osobą wrażliwą na krzywdę innych. Dzięki temu udaje się jej pomóc córce Szymbartów, która przez niewłaściwe postępowanie matki poważnie zachorowała. Ewie udaje się także odmienić pana Mudrowicza, u którego Zawidzcy mają duży dług. Za swoje bojowe zadanie Ewa uważa znalezienie Jerzemu Zawidzkiemu żony…


Dogville

7,9
Jak wysoką cenę będzie musiała zapłacić Grace za schronienie? Miasteczko Dogville nie jest takim, jakie mogłoby sie wydawać. Mimo, że rządzi się ustanowionymi prawami i każdy zna swoje miejsce, Grace na własnej skórze odczuje niemoralność jego mieszkańców. Czy kobieta się zemści?
Historia człowieka, który zamiast starzeć się – młodnieje.

Aviator

6,6
Bohaterem projektu jest Howard Hughes, amerykański miliarder, pilot i konstruktor lotniczy, który w 1935 r. ustanowił światowy rekord prędkości - 567 km/h, a w 1938 r. wykonał etapowy lot dookoła świata. Fabuła filmu opowiada o latach młodości Hughesa. Zaczyna się, gdy bohater reżyseruje jeden z ulubionych obrazów Scorsese'a Hell's Angels, a kończy w 1946 roku, gdy Howard romansuje z najznamienitszymi aktorkami Hollywood.
Film, nagrodzony Oscarem przez Amerykańska Akademię, który powstał w oparciu o słynną powieść Güntera Grassa pod tym samym tytułem, portretuje mieszkańców Gdańska – Polaków, Niemców i Kaszubów – na tle historycznych wydarzeń pomiędzy rokiem 1924 i końcem II wojny światowej. Bacznym obserwatorem owych zdarzeń jest Oskar Matzerath, nad wiek rozwinięty chłopiec, którego świat dorosłych napawa sceptycyzmem i niechęcią. Nie chcąc stać się jego częścią, w dniu trzecich urodzin postanawia, że nie będzie dalej rosnąć. Z okazji urodzin rodzice kupują mu blaszany bębenek, który odtąd będzie jego nieodłącznym towarzyszem. Głośnym bębnieniem i przenikliwym wrzaskiem chłopiec potrafi kruszyć szkło, tym samym protestując przeciwko braku zainteresowania i kłamstwom dorosłych.
Przebudzenia to oparta na autentycznych wydarzeniach poruszająca opowieść o lekarzu, który na zawsze zmienił życie swych pacjentów. W rolach głównych wystąpili: Robert De Niro i Robin Williams. Williams gra rolę dr Malcolma Sayera, naukowca, który wykorzystuje eksperymentalny lek, by przywrócić do pełnej świadomości pogrążonych w katatonii pacjentów. De Niro wciela się w postać Leonarda, pierwszego pacjenta, który przechodzi kontrowersyjną terapię. Zachęcony powodzeniem eksperymentu dr Sayer decyduje się podać lek pozostałym chorym.
Ewa jest wesołą nastolatką. Kiedy jej ojciec musi jechać na rok do Chin, dziewczyna zostaje oddana pod opiekę państwa Szymbartów. Jednak pani domu tyranizuje domowników i gościa do tego stopnia, że Ewa ucieka. Szczęśliwie znajduje schronienie w domu malarza Jerzego Zawidzkiego i jego matki.
Opowieść zaczyna się 27 lutego 1933 r. W rezydencji potentatów przemysłu stalowego właśnie trwają przygotowania do uroczystej kolacji. Reprezentanci trzech pokoleń gigantycznego rodu von Essenbeck świętują urodziny seniora dynastii. Podniosłą atmosferę przerywa wieść o płonącym Reichstagu...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…