Kostiumowy 2002

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 7 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Kostiumowy z 2002 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Zemsta

5,8
Cześnik Raptusiewicz mieszka w jednym zamku ze znienawidzonym przez siebie Rejentem Milczkiem. Przez środek wspólnego dziedzińca biegnie graniczny mur, który oddziela wrogie terytoria. Zarówno Cześnik jak i Rejent marzą o tym by pozbyć się sąsiada i zawładnąć całym zamczyskiem. Tymczasem syn Rejenta, Wacław, kocha się z wzajemnością w pięknej bratanicy Cześnika, Klarze. Jednak dopóki na zamku nie zapanuje zgoda, ich uczucie musi kwitnąć w ukryciu. A na zgodę się nie zanosi… Cześnik pragnie ożenić się z owdowiałą Podstoliną, by przechwycić jej majątek. Świadom niedoskonałości swej urody i braku ogłady towarzyskiej, prosi wezwanego na pomoc Papkina, by go z nią wyswatał. Papkin to mitoman, który kreuje się na pożeracza serc niewieścich i wielkiego bohatera, a w rzeczywistości boi się wszystkiego i wszystkich. Ale ze strachu przed Cześnikiem stara się wykonywać jego polecenia, co zwykle daje odwrotny do zamierzonego skutek. Rejent, dowiedziawszy się o małżeńskich planach swego wroga, postanawia wyswatać Podstolinę ze swoim synem Wacławem. Dobrze wie, że Cześnik straciwszy narzeczoną, pęknie z wściekłości. Sytuacja na zamku z każdą chwilą zaczyna się gmatwać coraz bardziej, a jego mieszkańcy prześcigają się w wymyślaniu nowych intryg i podstępów...
Nowy Jork, rok 1863. Dzielnica Five Points – ciemny zakątek miasta, od dawna uważany przez Nowojorczyków za centrum występku i chaosu. Na tle tej brutalnej i bezpardonowej walki o dominację i prawo do życia, rozgrywa się historia młodego chłopaka, Amerykanina irlandzkiego pochodzenia. Amsterdam Vallon jako mały chłopiec jest obserwatorem bitwy gangów, w której ginie jego ojciec, człowiek bez reszty oddany sprawom swojej społeczności.
Opowieść o Joao Francisco dos Santos, kabaretowym transwestycie, wyrzutku i ojcu siedmiorga adoptowanych dzieci, który spędził w więzieniu prawie 28 lat. Reżyser zrywa z linearną narracją, stawia na wizualną ekspresję, niezwykły montaż i ujęcia, przy pomocy których opisuje barwny świat swego bohatera. Jedno z odkryć ubiegłorocznego festiwalu w Cannes.


Daniel nie zna swoich rodziców, wychowuje go Sir Hugo Mallinger, który jest dla niego jak ojciec. Młody panicz postanawia zrobić sobie przerwę na studiach, aby podróżować i lepiej poznać otaczający go świat. Podczas jednej ze swych podróży poznaje piękną Gwendolen i od tej pory nie może przestać o niej myśleć. Tymczasem owa piękność dowiaduje się, że jej rodzina ma problemy finansowe, co zmusza ją do szukania dobrej małżeńskiej partii. Przyjmuje więc zaloty pana Grandcourta i decyduje się wyjść za niego za mąż, pomimo odkrycia strasznego sekretu tego mężczyzny. Daniel wraca do Londynu i ratuje życie niedoszłej samobójczyni - skromnej żydówce, szukającej swojej rodziny. Ma ona na imię Mirah i okazuje się niesamowicie utalentowaną śpiewaczką. Daniel tymczasem odkrywa swoje prawdziwe korzenie, a jego uczucia do Gwendolen bardzo się zmieniają.
Seks, władza, pieniądze. Mroczne losy angielskiej rodziny z klasy średniej rozgrywające się na przełomie wieków. Trzynastoodcinkowy serial opowiada o trzech pokoleniach szanowanej, szczycącej się bogactwem i pozycją społeczną rodziny Forsytów. Główną postacią jest Soames Forsyte, bogaty i odnoszący sukcesy partner w rodzinnej firmie prawniczej oraz jego piękna żona Irene. Ich trudny, burzliwy związek trudno nazwać szczęśliwym. Młoda, piękna kobieta o romantycznej duszy w skrytości serca pogardza wszystkim, co reprezentuje sobą jej mąż. W beznamiętnym małżeństwie czuje się nieszczęśliwa i uwięziona. Jej życie na zawsze odmienia znajomość z Philipem Bosinneyem - architektem, wynajętym przez Soamesa. Otwarty, seksowny i czarujący idealista szybko zdobywa serca Irene. Ich romans staje się katalizatorem tragicznych wydarzeń, które prowadzą do rozbicia rodziny Forsytów.

Quo Vadis

6,3
Rzym, czasy Nerona. Coraz więcej ludzi zaczyna przechodzić na chrześcijaństwo. Nie wszystkim się to podoba. Na gruncie politycznym i religijnym zaczyna więc dochodzić do niepokojów między wyznawcami wielobóstwa, a członkami nowej sekty, za którą są uznawani wierzący w Jezusa. Tymczasem młody Winicjusz zakochuje się w zakładniczce, Ligii. Także kobieta zaczyna coś do niego czuć, jednak z jakichś powodów zachowuje pewną rezerwę. Mężczyzna zaczyna dociekać prawdy.
Pełna zabawnych nieporozumień komedia Pierre'a Marivaux w reżyserii Gustawa Holoubka. Znakomita ilustracja pojęcia, które od nazwiska francuskiego pisarza otrzymało nazwę „marivaudage” – na oznaczenie misternego spiętrzenia intryg, przebieranek, nieporozumień i miłosnych perypetii, nieodmiennie znajdujących pomyślne rozwiązanie w finale, wyrażonych nie wprost, lekko i dowcipnie, często z subtelną ironią. Romansowe i romantyczne przygody pani i służącej oraz przybywającego z wizytą kawalera i jego lokaja, rozgrywające się w stylowych wnętrzach i kostiumach z epoki, dały współczesnym aktorom wspaniałą okazję do zabawy nadto wyszukanym sposobem bycia i wysławiania się bohaterów. Uroda i dobra prezencja całkiem w małżeństwie – zdaniem panienki – „zbędne powaby”, służącej wydają się „zupełnie niezbędne”... Rozważanie przymiotów i przywar ewentualnych kandydatów na męża bez reszty pochłania śliczną Sylwię i jej rezolutną pokojówkę Lizettę. Tymczasem ojciec panienki przybiega z wiadomością, że wkrótce przybędzie jej narzeczony. Zapobiegliwy Orgon już dawno zaplanował to małżeństwo z ojcem Doranta, nie chce jednak zobowiązywać córki do posłuszeństwa. Sylwia zamierza poddać starającego się o jej rękę osobliwej próbie. Zamienia się rolami z pokojówką. Nie wie, że na podobny pomysł wcześniej wpadł Dorant, o czym jego ojciec listownie uprzedził przyjaciela. Znając tajemnicę i córki, i przyszłego zięcia, Orgon spodziewa się przedniej zabawy.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…